Hoşmuyum Boşmuyum?

Kırışıklıklarınızla savaşmaya hazır 6 yağ

Kırışıklıklarla mücadelenize yardımcı olurken bütçenizi de koruyacak doğal yağları ve karışımları sizler için hazırladık…

Kırışıklıklarınızla savaşmaya hazır 6 yağ
14 Kasım 2020 - 15:45

Yaşlandıkça, cildimiz sarkmaya ve kırışmaya başlar. Ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok cilt bakım ürünü olsa da, aslında mutfağınızdaki zeytinyağı kadar basit bir şey de aynı görevi üstlenebilir. Çoğu ince çizgi ve kırışıklık 35-50 yaşları arasında görünmeye başlasa da, erken yaşta önlem almaya başlamak fayda sağlayacaktır. Cilt bakımının en erişilebilir doğal halini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Avokado yağı

Avokado yağı, cildin emmesi için besleyici olan yağ asitleri, omega yağları ve A vitamini bakımından zengindir. Nemlendirici özelliğine ek olarak avakado yağı, mineral ve antioksidanlar içerir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı kalkan oluşturarak kırışıklık oluşumunu engeller.

2 yemek kaşığı avokado yağını, gül veya lavanta gibi 3-4 damla çiçek esansiyel yağı ile karıştırın. Gündüz kullanıma da uygun bu yağ karışımını uygulamadan önce çalkalayaın.

Limon yağı

Akne ve mantar sorunlarının tedavisinde limon yağı kullanılır. Ayrıca, içerdiği yüksek antioksidan ve antimikrobiyal özellikleri nedeniyle birçok yaşlanma karşıtı üründe kullanılan bir yağdır. Oldukça konsantre bir yağ olduğundan, limon esansiyel yağları önce üzüm çekirdeği, hindistancevizi veya zeytinyağı gibi bir taşıyıcı yağda seyreltilmelidir. Çalışmalar ayrıca, narenciye yağlarının güneşe maruz kaldığında cildinize sert bir şekilde tepki verdiğini bulmuştur, bu nedenle bunları gece kullanmak en iyisidir.

50 ml sızma zeytinyağı veya üzüm çekirdeği yağını 3-5 damla limon yağı ile karıştırın. İçeriğini cildinizde kullanmadan önce şişeyi hafifçe çalkalayın. En iyi sonuçlar için sadece geceleri kullanın.

Lavanta yağı

Lavanta kokusuyla rahatlamayı destekler ve aynı etki ince çizgiler ve kırışıklıklar üzerinde de görülür. Yüksek seviyelerde antioksidan, antimikrobiyal ve antibakteriyel özellikleri ile lavanta esansiyel yağı akne ve kırışıklıklar için harikalar yaratır.

Birkaç damla saf lavanta esansiyel yağını 1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağının üzerine damlatın ve karıştırın. Hazırladığınız kremi cilt bakım rutininize ekleyin.

Üzüm çekirdeği yağı

Üzüm çekirdeği yağı, genellikle şarap yapımının bir yan ürünü olan preslenmiş üzüm tohumlarından yapılır. Tohumlar E vitamini ve çoklu doymamış yağlar bakımından zengindir, bu da cildinizin emmesi için besleyici bir yağdır. Üzüm çekirdeği yağını doğrudan cildinize uygulayabilir ve emilene kadar masaj yapabilirsiniz.

Havuç tohumu yağı

Havuç tohumu yağı, soğuk preslenmiş havuç tohumlarından elde edilen esansiyel bir yağdır. Yağ, anti-enflamatuar ve antimikrobiyal özellikler bakımından zengindir ve yaşlanma karşıtı özelliklere de sahip olduğu bulunmuştur. Yüksek antioksidan seviyeleri ile yağ ayrıca nemlendirir ve gençleştirir. Diğer uçucu yağlar gibi, havuç tohumu yağı da cilde sürülmeden önce bir taşıyıcı yağda seyreltilmelidir.

2 çay kaşığı badem veya avokado yağını, 2 damla havuç tohumu yağı ile karıştırın ve pamuk yardımıyla uyku öncesinde cildinize yayın.

Zeytinyağı

Akdeniz Mutfağı’nın vazgeçilmezi zeytinyağı, yemeklere lezzet katmanın dışında da iş başında. Zeytinler nemlendirici vitaminler ve antioksidanlar bakımından zengindir, bu da kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltmak için mükemmel bir adaydır.

1 tatlı kaşığı zeytinyağına birkaç damla limon damlatıp karıştırın ve uyumadan önce pamuk yardımıyla yüzünüze sürün.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Masal Oku | Hikaye Oku | Masal Yeri | canlı radyo dinle | iyi gelen şeyler | kokteyl tarifleri | kadın | teknoloji | antalya güncel haber | antalya | edebiyat | haber fora | hediye önerisi |